У той час як ми цілком і повністю ототожнюємо себе зі своїм тілом, у нього на цей рахунок дещо інші погляди. Ви здивуєтеся, але поряд з диханням, скороченням серцевого м’яза і іншими функціями, про яких людині у повсякденному житті абсолютно не потрібно пам’ятати, прямо зараз в наших тілах творяться абсолютно неймовірні речі, які безпосередньо впливають на нашу поведінку і самопочуття. Причому без нашої на те згоди або хоча б усвідомлення змін. Ми зібрали короткий гід «махінацій» організму, що відбуваються прямо у нас під носом.

1. Сміх вбиває біль

Коли в наступний раз вдарити мізинцем об ніжку ліжка, не впадайте в сказ, погрожуючи відпиляти до біса цю калечащую перешкоду, а краще постарайтеся блиснути дотепністю, зазначивши, що ще 5 таких ударів і мізинець точно стане вашим секретним бойовою зброєю. Головне, природним сміхом запустити механізм вироблення ендорфінів нервовою системою і гіпофізом, які як раз і виступлять в ролі природного знеболюючого і допоможуть швидше впоратися з болем. До речі, позитивні люди в цілому мають більш високий больовий поріг, що доводить можливість тренування в собі йога через веселощі.

2. Сором’язлива почервоніння

Легкий рум’янець при переляку або зустріч з людиною, з яким ми симпатизуємо, — це реакція, на думку самого Чарльза Дарвіна, сама людська із всіх створених еволюцією. Правда, учені поки не можу точно сказати, чому саме відбувається розширення капілярів в щоках, де цих найдрібніших судин більше, ніж в будь-якій іншій частині тіла. Ймовірно, це якийсь залишковий рефлекс, підлеглий мозковим сигналами.

3. Вушна сірка — відмінний засіб

Незважаючи на те, що людина всіма силами намагається очистити свої органи слуху від вушної сірки, вона насправді є дуже важливою цілі для нашого здоров’я. Будучи сильним антибактеріальним засобом, сірка нейтралізує не тільки бактерії, грибки та віруси, але навіть може боротися з досить серйозною інфекцією золотистого стафілокока! Так що не перевіряйте занадто сильно проникаючі здібності ватних паличок, так і про глибоке очищення вух теж непогано б забути.

4. Мозок втрачає контроль

Нічний сон хоч і дозволяє нашому організму відпочивати і перезавантажуватися, але на ділі мозок відпускає кермо правління тілом лише в період швидкого сну. Для таких фаз характерні рухи очей під закритими повіками, а також серцевий ритм, температура тіла і артеріальний тиск, звичні для періоду неспання людини. Наприклад, ви цілком можете почати тремтіти, щоб трохи зігрітися у фазі швидкого сну, в той час як в період повільного сну просто б почали мерзнути.

5. Наш зростання змінюється протягом дня

Самий максимальний зростання наше тіло має в самому початку дня, як тільки ми підняли його з ліжка. Далі рідина в міжхребцевих дисках на протязі усього дня дає невелику усадку, виступаючи в ролі амортизатора для людського «каркаса». При цьому люфт може становити від одного до кількох сантиметрів, але за ніч втрачені міліметри знову повернутися до вас, так що не варто переживати.

6. Галаслива голова

Зараз ми говоримо не про те нав’язливому гулі, який може переслідувати нас після гучного заходу, а про микровзрывах в черепній коробці, які ввижаються в той самий момент, коли ви тільки збираєтеся відійти до сну. Саме «ввижаються», так як до нашої голові цей шум не має ніякого відношення, будучи плодом так званого exploding head syndrome. До речі, вчені так і не з’ясували, що його може викликати, але запевняють, що ніякої шкоди «буми» в голові організму не приносять.

7. Фармацевтичний завод всередині

Ми вже писали про здібності деяких людей п’яніти від простого хліба або цукру за рахунок підвищеного вмісту дріжджів в кишечнику, але от про вироблення організмом аспірину навряд чи хтось взагалі чув. У першу чергу це стосується тих, хто їсть багато овочів і фруктів з високим вмістом бензойної кислоти. Саме у таких людей спостерігається високий вміст в сечі саліцилової кислоти, яка служить основним інгредієнтом в складі аспірину. Залишилося тільки придумати, як використовувати це знання, і ваших друзів-вегетаріанців стане більше приводів задирати ніс.

8. Гуляють білки

Мало того, що наш організм постійно оновлюється, так у нього ще все рухається на молекулярному рівні. Це відбувається завдяки спеціальним білків кинезинам, які немов бджоли перетягують молекули з одного місця на інше, поступово буквально міняючи їх місцями. Вчені припускають використовувати це відкриття для лікування хвороби Альцгеймера і хвороби Хантінгтона, правда, як саме, поки що зрозуміло тільки їм.

9. Швидкісні і повільні смуги в мозку

З-за того, що нейронні клітини мозку розрізняються за формою і розміром, варіюючись від 4 до 100 мікрометрів (для порівняння, діаметр людської волосини становить 50 мкм), інформація всередині нього рухається зовсім з різною швидкістю. Саме доречне порівняння тут буде з різними смугами руху на багатосмуговій дорозі, але на відміну від шосе, на цьому шляху у мозку набагато менше шансів втратити цінний «вантаж».

10. Ми світимося в темряві

До списку тварин, які випромінюють світло у темряві, тепер цілком можна додати і людини. Відповідно до статті 2009 року в The Guardian, японські вчені успішно зафіксували за допомогою суперчутливого камери слабке биолюминесцентное світіння навколо людського тіла. На жаль, воно непомітно для людського ока і навряд чи послужить велику службу науці, хоча було б непогано обходитися без підсвічування смартфоном дороги в темному провулку.

11. Печінка — це робоча конячка

Після мозку печінка є, мабуть, самим нагружаемым органом у людському тілі, причому навіть якщо ніяк спеціально цьому не сприятиме. Саме вона виконує близько 500 окремих функцій, в числі яких вироблення альбуміну і зберігання вітамінів. Правда, така багатозадачність має одне «вузьке» місце, а саме схильність до великої кількості захворювань, уникнути більшості з яких допоможе хіба що сувора дієта.