Коли у тебе дитина з інвалідністю і твоє звичне середовище – це стіни квартири чи лікарні, ти шукаєш позитивних емоцій у будь –чому: у гарній погоді, у щирій посмішці, у доброму слові. Аби таких емоцій стало більше, тернополянка та мама 4-річного Володі, який має рідкісне захворювання – синдром делеції 1 р 36, Олена Коваль організувала жіночий клуб матерів дітей з інвалідністю «Я Поруч». У середині березня уже відбулася перша зустріч, добрий старт якій дав художник Олександр Чмиленко.
- Я безмежно вдячна подружжю Чмиленків за ті емоції, які отримали під час малювання, – каже Олена Коваль. – Ми на 14 квітня запланували разом з ними ще один такий майстер- клас з валяння. Це один із видів арт – терапії, який дозволяє розслабитися, трішки відійти від повсякденних проблем. Мами дітей з інвалідністю можуть ще записуватися. Всі питання у приват у фейсбуці.
Такі зустрічі заплановано проводити раз на місяць. За словами пані Олени, також будуть враховані побажання мамів. Зараз у клубі майже 30 мамів, які виховують дітей з інвалідністю.
- Я прошу доєднуватися до нас, – говорить організаторка клубу. – Адже це можливість відволіктися від щоденних клопотів, адже я беру по собі – у нас все рухається навколо реабілітації, лікарів, постійних занять, а хочеться просто від цієї теми відійти і відпочити. У нас немає територіальних обмежень, хто бажає, може долучатися. Є бажання, приходьте, всі події анонсується у групі «Життя без меж» у фейсбуці.
Жіночий клуб матерів, які виховують дітей з інвалідністю, створено для їх об’єднання та підтримки, для розповсюдження інформації та обміну досвідом, для згуртування і розвитку.
До речі, 6 квітня проект «Життя без меж» спільно з ГО «Ділові Українські Жінки в Тернопільській області» організовують семінар з Олесею Яскевич. Олеся Яскевич – громадська активістка у сфері інклюзії, засновниця ГО “Бачити серцем”, є авторкою та організаторкою соціальних проектів, які спрямовані на те, щоб вивести дітей із комплексними порушеннями з чотирьох стін і показати різноманіття навколишнього світу.
Руслана Стасишин