8 листопада у Тернопільському обласному військовому комісаріаті пообіцяли, що громадяни призовного віку скоро не будуть боятися приходити у їхні стіни. Цьому сприятиме нова реформа: військові комісаріати планують замінити на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Такі зміни успішно відбулись у Чернігові, Одесі та Рівному, а з 1 січня 2019 року на нову організаційно-штатну структуру перейдуть і військові комісаріати Тернопільщини. Як показує європейський досвід, це допоможе їм стати більш відкритими для суспільства. Але в загальному завдання центрів залишиться незмінним: призов на строкову військову службу, відбір на військову службу за контрактом, укладання контрактів з резервістами та бажаючими вступити у підрозділ територіальної оборони, оборонно-мобілізаційна робота, продовження ведення територіальної оборони.
– Зміни відбудуться з метою подолання деяких негативних явищ, які є під час службової діяльності військкоматів, – зауважив заступник військового комісара Тернопільського облвійськкомату, полковник Олександр Скумбрій. – Передбачається, що заміна пострадянської назви “військовий комісаріат” на центр комплектування та соціальної підтримки покращить імідж органів міського управління. Ці новостворені військові організації забезпечуватимуть взаємодію з органами самоврядування виконавчої влади, а також громадськими організаціями. Їхні пріоритетні напрямки – оборонна робота, а також соціальна та юридична допомога громадянам, звільненим з військової служби. Ми плануємо створити новий ефективний орган управління, якого не будуть боятися громадяни призовного віку.
Також тернополян запросили на військову службу у резерві. За словами командира військової частини А-7033, полковника Олега Дідіченка, в області створено окрему бригаду територіальної оборони. Вона складається з управління, яке дислокується в обласному центрі, та основних підрозділів: медичного та інженерного, а також зв’язку і забезпечення. Олег Дідіченко зазначив, що батальйони будуть дислокуватися у найбільш розвинених районах області.
– У разі кризової ситуації бригада охоронятиме органи державної влади, важливі державні об’єкти та вестиме, спільно з нацполіцією та національною гвардією України, контрдиверсійну боротьбу. Для проходження служби у резерві у підрозділах територіальної оборони області запрошуємо національно свідомих, придатних за станом здоров’я жителів Тернопільщини, – закликав військовий командир. – Резервіст житиме своїм звичайним життям. Його періодично будуть викликати на 5-денні або 10- денні збори. А якщо у державі виникне кризова ситуація, його викличуть до підрозділу, що буде виконувати завдання на території області.
За словами військового, при проходженні резервної служби передбачена грошова винагорода. Служити мають змогу чоловіки та жінки від 18 до 57 років.
Валерія Чічірко